اخبار > افتتاح فاز دوم پروژه بزرگ مجتمع آموزشی، درمانی و تحقیقاتی چشم پزشکی الزهرا (س) زاهدانفاز دوم پروژه بزرگ مجتمع آموزشی، درمانی و تحقیقاتی چشم پزشکی الزهرا (س) زاهدان، با زیر بنای تقریبا 6000 متر مربع به بهره برداری رسید.
به مناسبت هفته دولت ، صبح جمعه نهم شهریورماه 97، با حضور جناب آقای دکتر شهریاری نماینده محترم مردم شریف زاهدان و رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ،جناب آقای دکتر هاشمی شهری ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و همچنین فرماندار محترم زاهدان جناب آقای نخعی، فاز دوم پروژه بزرگ چشم پزشکی الزهرا (س) به بهره برداری رسید.
دکتر حسینعلی شهریاری، نماینده مردم شریف زاهدان و رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در مراسم افتتاح همزمان 14 طرح و پروژه بهداشتی و درمانی ضمن گرامیداشت هفته دولت ویاد وخاطره شهیدان رجایی وباهنر با بیان این مطلب که :
شهید رجائی مدیری از جنس مردم بود که با تفکر انقلابی و شجاعت مثال زدنی انتقادات مدیریتی را می پذیرفت و برای همیشه الگوی دولتمردان جمهوری اسلامی ایران خواهد ماند.خاطر نشان کرد :
در دورانی که مسئولیت ریاست دانشگاه علوم پزشکی زاهدان را بر عهده داشتم هر درخواستی را که از دولتمردان وقت برای توسعه بهداشت و درمان استان مطرح می نمودم با پاسخ مثبت همراه بود که مرور این خاطرات نشان دهنده این واقعیت است که روحیه خدمت رسانی به مردم در کلیّت نظام مقدس جمهوری اسلامی نهادینه است و همه مدیران باید با شجاعت و درایت از فرصت های موجود برای خدمت رسانی به مردم استفاده نمایند.
وی با تقدیر از همراهی خوب وزیر بهداشت ونگاه مثبت وی به استان ادامه داد : تجهیزات و امکانات موجود در اتاق عمل های جدید مرکز چشم پزشکی الزهراء(س) زاهدان که امروز به طور رسمی به بهره برداری می رسد در سطح کشور بی نظیر است و این امکانات از امروز در سرویس خدمت به مردم عزیز ساکن در استان سیستان و بلوچستان، استان های همجوار و حتی هموطنانی که از دیگر نقاط کشور برای درمان به زاهدان می آیند قرار دارد.
رئیس کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس خاطرنشان کرد : جدیت و تلاش مستمر مدیران و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در حوزه های معاونت توسعه و درمان و همکارانم در بیمارستان چشم پزشکی الزهراء (س) شایسته تقدیر است .
دکتر سید محمد هاشمی شهری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان نیز در این مراسم اظهار داشت :
امروز زنجیره ای از واحدهای ارائه دهنده خدمات سلامت، از نقطه صفر مرزی تا بیمارستان فوق تخصصی در مرکز استان به طور همزمان و به شکل رسمی به بهره برداری می رسد که برای ساخت، تجهیز و راه اندازی این 14 واحد با 7500 مترمربع زیربنا 530 میلیارد ریال هزینه شده است.
وی مرکز جامع خدمات سلامت روستائی در مک سوخته سراوان واقع در نقطه صفر مرزی، 2 مرکز جامع خدمات سلامت در روستاهای گراغه و روشن آباد زاهدان، 2 خانه بهداشت روستائی در حاجی آباد مینوئی و قلعه بید، پایگاه های سلامت شهری 2 و 3 سراوان، پایگاه سلامت شهری تفتان در خاش، 2 پایگاه اورژانس جاده ای واقع در 2 راهی ایرندگان خاش، تل سیاه و منطقه 8 شهری زاهدان، 2 محل زیست کادر درمان در روستاهای ناصری خاش و سرجنگل زاهدان و فاز دوم مجتمع فوق تخصصی آموزشی، تحقیقاتی و درمانی چشم پزشکی الزهراء(س) را از جمله طرحهایی عنوان کرد که به طور همزمان و به شکل رسمی در آخرین روز از هفته دولت به بهره برداری رسید.
رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با تقدیر از خدمات ارزشمند نماینده مردم زاهدان در مجلس گفت :با حمایتها ورایزنیهای جناب دکتر شهریاری تجهیزات موجود در بیمارستان چشم پزشکی الزهراء(س) و به خصوص تجهیزات پیشرفته ای که در 4 اتاق عمل جدید این بیمارستان نصب شده و امروز به بهره برداری می رسد از پیشرفته ترین و به روز ترین فن آوری های دنیاست و تعدادی از میکروسکوپ های مورد استفاده در این مرکز در کشور بی نظیر است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزود : نسل فعلی مدیران و کارشناسان نظام بهداشت و درمان استان سیستان و بلوچستان به نوعی از شاگردان استاد شهریاری محسوب می شوند و ایشان علاوه بر حمایت های معنوی که از توسعه بهداشت و درمان در مناطق در حال توسعه کشور بعمل می آورند الگویی برای مدیریت جهادی در حوزه سلامت و خدمت رسانی به مردم هستند.
دکتر علیرضا مالکی، رئیس مجتمع فوق تخصصی آموزشی، تحقیقاتی و درمانی چشم پزشکی الزهراء(س) زاهدان با ارائه گزارشی از روند روبه رشد این بیمارستان گفت :
امروز 30 سال از زمان افتتاح اولیه مرکز چشم پزشکی الزهراء(س) می گذرد و در حال حاضر این قطب علمی به مرکزی برای ارائه خدمات تخصصی و فوق تخصصی به بیماران استان های سیستان و بلوچستان، خراسان، کرمان، هرمزگان، یزد و حتی تهران تبدیل شده است که خدمات مهم چشم پزشکی از جمله اگزایمر لیزر با کیفیت مشابه و با یک چهارم تعرفه این خدمات در سایر نقاط کشور ارائه می شود.
دکتر مالکی تمرکز ارائه خدمات تشخیصی و درمانی در یک مرکز و کاهش رفت و آمد بیماران بین مراکز مختلف و کاهش زمان صرف شده بیماران و همراهیان را از مهمترین مزیت های ارائه خدمات در قطب چشم پزشکی الزهراء(س) زاهدان عنوان کرد .
پروژه در دو مرحله اماده بهره برداری شد فاز اول شامل کلینیکهای فوق تخصصی  و بخشهای پاراکلینیک ، تشخیصی ، اورژانس در مردادماه ۹۶ عملا به بهره برداری رسید از ویژگی این فاز استفاده از بروز ترین و پیشرفته ترین تحهیزات پزشکی روز دنیا نظیر OCT انژیو ؛ سیستمهای تصویر برداری: 0RB اسکن وابرومتری ، OCT  انتریور ، میکروسکوپ اسپکولار میکروسکوپ ، اپتیکال بایومتری ،سیستمهای درمانی نظیر یاگ لیزر، یکی از پیشرفته ترین دستگاه اگزایمر لیزر دنیا  و تجهیزات ازمایشگاهی ؛ تجهیزات پیشرفته CSR  و لنژری با هزینه بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال بوده است.
فاز دوم  تجهیز و راه اندازی اتاقهای عمل شامل ۶ اتاق عمل فوق تخصصی رتین ، قرنیه ، گلوکوم ، استرابیسم و DCR  با اعتباری بالغ بر ۱۴۰ میلیارد ریال است.
تجهیزات تخصصی اتاق عمل رتین
استفاده از دستگاههای میکروسکوپ زایس مدل Lumera 700 مجهز به سیستم آموزشی و کمک جراح ، ماژول بایوم جهت تنظیم اتومات لنزهای ویترکتومی !، سیستم CALLISTO eye  جهت مشاهده همزمان کلیه تصاویر و اطلاعات پاراکلینیکی بیمار حین عمل ، سیستمهای فیکو ویترکتومی به همراه لیزر ، کرایو ، ستونهای سقفی پیشرفته جراحی و بیهوشی و ...
اتاق عمل گلوکوم
میکروسکوپ سقفی  جراحی زایس مجهز به سیستم کمک جراح ! دستگاه لیزر  اندوسکوپ ECP یکی از پیشرفته ترین سیستمهای اندوسکوپی لیزرهای جهان  به همراه دستگاه ترابکتوم جهت درمان گلوکوم که برای اولین بار در استان نصب شده و این مرکز را به یکی از پیشرفته ترین مراکز چشم پزشکی کشور جهت درمان گلوکوم زاویه بسته و باز تبدیل کرده است !
اتاق قرنیه
دستگاه میکروسکوپ سقفی  جراحی زایس مجهز به سیستم کمک جراح و  ماژول IOL Master  که به جراح کمک میکند تا بصورت انلاین اطلاعات  دستگاه IOL master  را حین عمل جهت انجام اعمال جراحی داشته باشد . سیستم کراس لینکینگ جهت درمان بیماران کراتو کونوس ،و ،،،
اتاق عمل استرابیسم و DCR
میکروسکوپ سقفی جراحی زایس مجهز به سیستم کمک جراح ، سیستم سینوسکوپ اندوسکوپی   DCR    کمپانی اشتورزبه همراه لیزر جهت انجام اعمال جراحی لاکریمال و انسداد مجاری اشکی .سیستم ویدیو هد لایت هاین ، و ...
یونیت های جراحی شامل صندلی جراح و تخت  هر کدام از اتاق ها هم مربوط به کمپانی UFSK آلمان امکان تقلیل مشکلات ناشی از حمل و نقل بیماران و همچنین پوزیشن استاندار سر بیمار حین عمل را فرا اورده است .


1397/06/10 ٠٧:٥٩ news ١٩١٢٣

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


کتابخانه بیمارستان الزهرا

اخبار کتابخانه

شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع)
انا لله و انا الیه راجعون.
عید غدیر خم عید امامت و ولایت بر عموم مسلمین جهان مبارک باد
گرامیداشت سالروز عملیات غرور آفرین مرصاد
ویزیت چشم والی نیمروز در بیمارستان الزهرا زاهدان
اعلام آمادگی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان جهت انعقاد تفاهم نامه همکاری با ولایت نیمروز افغانستان
انجام عمل جراحی تخلیه سنگ کیسه اشکی به روش اندوسکوپی در بیمارستان فوق تخصصی چشم پزشکی الزهرا(س) زاهدان
ارائه خدمات در ایام نوروز 98
ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و گرامیداشت روز زن
چهلمین سالگرد طلوع فجر انقلاب اسلامی ایران مبارک باد.
یازدهمین همایش سالیانه گروه چشم دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
راه اندازی بخش گوش و حلق و بینی در بیمارستان الزهرا (س) زاهدان
راه اندازی کلاسهای آنلاین ویدئو کنفرانس
بازدید نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه معزز زاهدان
فرا رسیدن ایام شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع)
افتتاح فاز دوم پروژه بزرگ مجتمع آموزشی، درمانی و تحقیقاتی چشم پزشکی الزهرا (س) زاهدان
انتخاب جناب آقای دکتر شهریاری بعنوان رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی
شهادت مظلومانه مولی متقیان حضر ت علی (ع)
رحلت بنیانگذار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره)
مراسم ضیافت افطاری ریاست بیمارستان

محتوای مرتبط