معرفی

توریسم سلامت چشم پزشکی الزهرا, medical tourism, health tourism

گردشگری سلامت بیمارستان فوق تخصصی چشم پزشکی الزهرا(س) زاهدان

 

توريسم درماني يا توريسم سلامت عبارت است از مسافرتي به ديگر كشورها براي قرار گرفتن تحت عمل جراحي، انواع مراقبت‌هاي پزشكي و چشم‌پزشکی، عمل‌هاي زيبايي پلک چشم. از جمله دلايلي كه موجب می‌شود افراد با هدف درمان مسافرت كنند می‌توان به هزينه پايين مراقبت هاي پزشكي، جستجو براي يافتن پزشكان متخصص و با تجربه، كيفت مناسب خدمات درماني، ايمني و كوتاه‌تر بودن زمان انتظار براي درمان اشاره کرد. 

      پایین بودن هزینه‌ی تمام شده‌ی خدمات پزشکی و سلامت در ایران از جمله مزیتهای رقابتی کشور در حوزه‌ی گردشگری سلامت است. از دیگر دلایل رشد گردشگری سلامت، برخورداری ایران از پزشکان توانمند و کادر پزشکی ماهر و آموزش‌دیده در بخش درمانی نسبت یه سایر کشورهای منطقه‌ی خاورمیانه است. به طوری که ایران پیشرو در حوزه‌ی توسعه‌ی علم سلامت در منطقه است.

 

بیماران بین الملل (IPD) :

امروزه در صورتي كه بيمارستانی بخواهد در زمينه بين‌المللي فعاليت داشته باشد، مي‌بايست فرآيندي را در بيمارستان طراحي كند كه خدمات درماني به بيماران بين‌الملل در سريع‌ترين زمان ممكن، خارج از نوبت، به شكل مطلوب و با كمترين هزينه ارائه گردد؛ و علاوه بر آن فرآيندهايي نيز در زمينه چگونگي پذيرش بيماران قبل از وارد شدن به كشور و همچنين چگونگي انتقال آنها از فرودگاه، خدمات رفاهي خارج از بيمارستان از جمله تهيه هتل، ترانسفر داخل شهري و خدمات تفريحي و گردشگري بايستي در برنامه‌ريزي بيمارستان در نظر گرفته شود. معاونت درمان وزارت بهداشت دستورالعملي جامع را تنظيم و به بيمارستان‌ها تقديم كرده است تا نسبت به ايجاد واحد بیماران بین‌الملل  (IPD) اقدام نمایند.

     این واحد از کارشناسان متخصص و پزشکان مجرب  مسلط به زبان‌های بین‌المللی تشکیل شده که به صورت 24 ساعته بستر ارائه خدمات سلامت را به بیماران بین‌المللی مهیا می‌سازد.

     در این راستا، بیمارستان چشم‌پزشکی فوق تخصصی الزهرا با دارا بودن پزشکان متخصص مجرب و با توجه به اینکه قطب علمی منطقه جنوب شرق کشور می‌باشد، دارای ظرفیت‌ فوق‌العاده‌ای جهت فعالیت‌های بین‌المللی و پذیرش بیماران از سراسر دنیا و به خصوص کشورهای همسایه می‌باشد.

 

ریاست بخش: 

 

دکتر محمد اریش

  • فلوشیپ نوروافتالمولوژی.
  • عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان.
  • معاون آموزشی بیمارستان چشم پزشکی الزهرا(س).
  • مدیر گروه چشم دانشگاه علوم پزشکی زاهدان.
  • بازرس انجمن چشم پزشکی استان سیستان و بلوچستان.
  • مسلط به سه زبان زنده دنیا.  • زاهدان بلوار شهید مطهری
  • 9816737789
  • 054-33219915
  • 3000503080
سروش لیست سایت های دانشگاه

بیانیه رسالت بیمارستان

مرکز درمانی آموزشی بیمارستان چشم پزشکی الزهرا(س)وظیفه ارتقاء سطح سلامت جامعه را از طرق ارائه خدمات تخصصی و فوق تخصصی ذیل بر عهده دارد:ارائه خدمات درمانی موثر و کارآمد برای بیماران چشمی،صرف نظر از توانایی آنان در پرداخت هزینه های مالی.بهبود کیفیت خدمات درمانی از طریق هدایت و رهبری کارکنان برای گسترش و بکارگیری راه حل هایی خلاق که شرایط اقتصادی ، اجتماعی و بهداشت مردم را تحت تاثیر قرارمیدهد.

 

,توریسم سلامت,گردشگری شلامت,توریسم چشم پزشکی,گردشگری چشم پزشکی,توریسم سلامت چشم پزشکی الزهرا, medical tourism, health tourism

تعداد بازدیدکنندگان امروز 244
آخرین بروزرسانی سایت: 2 روز قبل